Hasta Bilgilendirme

Tedavi ücretleri

Sanırım burada dolgu şu kadar, diş çekimi bu kadar gibi bir tablo bulmayı bekliyordunuz.
Üzgünüm, ama ne yazık ki diş tedavi ücretleri standart değildir ve ( bence ) olmamalıdır da…
Örneğin Diş Hekimleri Odası Asgari ücret Tarifesinde 27 çeşit dolgu yapılabileceği öngörülüp fiyatlandırılmaya çalışılmıştır.
Bu nedenle durumu görmeden internetten bir dolgu, tedavi fiyatı vermek yanlış anlamalara neden olabilmektedir.
Örneğin, bir cep telefonu için internete girip fiyat araştırması ve kıyaslaması yapılabilir. Bu çok doğal ve mantıklıdır.
Çünkü marka ve tipini yazdığınız ürün standart özelliklere sahiptir ve fiyat ve servisten başka hiçbir farklılığı olamaz
Ancak, diş tedavisi için öncelikle bir diş hekimi teşhis koymalı ve tedavi planlaması yapmalıdır. Ki diş hekimliği ekolleri arasında da farklılıklar bulunmakta, aynı vaka için değişik tedavi planları çıkabilmektedir.
Bu nedenle ne yazık ki Internetten fiyat veremiyoruz.
Durumu görüp detaylı muayene ederek; gerekirse röntgen ve diğer teşhis araçlarını kullanarak net bilgiler verebiliyoruz.
Bazen beş dakika bazen de birkaç saat süren tedaviler olabilmektedir. Bu nedenle Diş Hekimliği Sanatının anlaşılabilmesi için şu fıkrayı aktarmakta fayda görüyorum :

Altmış Yıl Ve Bir Dakika

Altmışlık ünlü bir ressam bir lokantaya gider. Gerçi cebinde parası yoktur; ama aldırmaz. Güzelce karnını doyurur. Sonra bir çırpıda lokantacının portresini çizerek masaya bırakır. kalkarken lokantacı geilr, resme bakar, beğenir. “Güzel ama…” der lokantacı. “Bir dakikada yaptınız bunu, oysa bir saattir yiyorsunuz.
” Ressam; “Bir dakika değil, altmış yıl ve bir dakika.” diye karşılık vermiş.

disdoktoru.com

disdoktoru.com