Diş Hekimliği ve diş eksikliği olan insanlar için bir şans

İmplant Tedavisi

Dental implant nedir?

İmplant diş eksikliklerinde, çene kemiğine basit bir cerrahi operasyonla yerleştirilen yapay diş kökleridir. Üzerlerine çeşitli planlamalar ile protetik restorasyonlar yapılabilir. İmplantlar titanyumdan üretilmiş doku dostu materyallerdir. Herhangi alerjik bir reaksiyona sebep olmazlar. Sertlikleri dişe göre daha fazladır. Çene kemiğinde yerleştirildikleri bölgede soğuk sıcak hassasiyeti yapmazlar.

Herkese implant yapılabilir mi?

İmplant kime yapılır? İmplant cerrahisi yapabilmek için çene kemiğinin bu tedaviye uygun olması gerekir. Uygun değilse, implant yapılmadan önce çene kemiği düzeltme operasyonları yapılmalıdır. Tabiî ki genel sağlık ve ağız hijyen durumunuz doktorlarımız tarafından değerlendirildikten sonra nihai karar verilecektir. İmplant hakkında detaylı bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz.

İmplant nasıl uygulanır?

Tek bir implant diş uygulamasından bahsetmek gerekirse, implant operasyonu konusunda eğitim almış bir diş hekimi tarafından yapılan bir implant operasyonu, diş çekiminden daha kısa sürede ve daha kolay olacaktır. İlgili bölge anestezi ile uyuşturularak implantın yerleştirilmesi ve sonrasında ameliyatın durumuna göre dikiş atılması ile sonlandırılacaktır.

İmplant için tedavi süresi ne kadardır?
İmplant operasyonu uzman diş doktoru tarafından yapıldıktan sonra, 3 hafta ile 3 ay arasında bir bekleme süresi olacaktır. Bu süre içinde, implantın çene kemiği ile tamamen kaynaması (osseoentegrasyon) beklenmektedir. İmplant tedavi süresi tamamlandıktan sonra, planlanan tedaviye göre implant üzerine kuron, köprü ya da hareketli protez yapılabilir.